Co všechno víte o povinnosti Elektronické evidence tržeb v CZ?

Připraveni nebo ne? Všechny informace a dezinformace, které se šíří ohledně zavedení Elektronické evidence tržeb (EET) nás donutily napsat pár řádků i od nás pro Vás. Víme, že této povinnosti se již nikdo nevyhne, a proto jsme v AN system připraveni Vám s přechodem pomoci.

Co je třeba udělat jako první? Chyťte se za hlavu a podržte si ji, protože povinností jen přibude, ale usnadnili jsme Vám to tak, jak je to jen možné.

Jako první si zjistěte, do které skupiny evidence tržeb spadají Vaše jednotlivé činnosti a kdy bude nutné evidenci nasadit.

V 1. fázi – od 1. prosince 2016 – ubytovací a stravovací služby,
Ve 2. fázi – od 1. března 2017 – maloobchod a velkoobchod,
Ve 3. fázi – od 1. března 2018 – ostatní činnosti mimo ty ve fázi 4.
Ve 4. fázi, od 1. června 2018 – například svobodná povolání, doprava, zemědělství, dále vybraná řemesla a výrobní činnosti.

Teď, když už víte, od kdy se Vás povinnost týká, můžete se začít připravovat. Ale které tržby budou vlastně podléhat povinnosti Elektronické evidenci tržeb?

Podle zákona č. 112/2016 Sb. budou povinnosti podléhat tržby, které: pocházejí z podnikatelské činnosti a zároveň byly uhrazeny v hotovosti, platební kartou, šekem, směnkou, jinými obchodními způsoby (např. stravenkami). Evidenci nepodléhá přímý převod z účtu na účet.

Co je velkou výhodou, že nevznikla povinnost zakoupit si elektronickou pokladnu. Postačí Vám i Váš současný počítač je-li na něm funkční operační systém Windows 7 a všechny následující verze Windows programů nebo Win Server 2008 a vyšší.

Systém AN System je připraven pro elektronickou evidenci tržeb. Pro jeho správné fungování bude nutné učinit správné nastavení modulu hotovostní platby. Co je však nutné, je trvalé připojení k internetu.

Jak to funguje prakticky?


Na server EET se odesílá informace o výši nákupu spolu s DPH a kód Vaší firmy (prodejny). Zpět přifrčí unikátní číslo dokladu, které si vytisknete na pokladní doklad.

Pokud internet nefunguje?


V případě nefunkčního internetu, je pokladní doklad vytištěn s náhradním kódem a při funkčnost internetu je pokladní doklad odeslán na finanční správu.

Co mám teď dělat?


Pokud již víte, od kdy máte povinnost, napište nám do AN systems a my Vám pomůžeme s přechodem. Jako další věc, uděláte to, že požádáte o certifikát EET. Finanční úřad je zatím vyřizuje na počkání. Stačí si požádat o jeho vydání na firmu nebo pro každou prodejnu.

Neváhejte proto a pokud chcete vědět více informací o EET, nebo potřebujete pomoci, napište nám a rádi Vám ukážeme jak na to. S prací v podobných podmínkách již máme dlouholeté zkušenosti ze Slovenska, kde podobné povinnosti platí již více let a naši spokojení klienti prodávají a poskytují služby úspěšně svým zákazníkům. Přidejte se k nim i Vy, napište nám zde.