Digitall používá ANS

Maloobchod s mobilními telefony a příslušenstvím

digitall_predajna_1

Typ činnosti: Maloobchod
Obor činnosti: Mobilní telefony a příslušenství
Počet prodejen: 35
Místo působnosti: Slovenská republika
Celkový počet uživatelů: 45
Běžný provoz od: Září 2016
web: www.digitall.sk

O zákazníkovi


Značka Digitall vznikla změnou značky J&Mobil. Na trhu působí více než 15 let. Provozuje kamenné prodejny, které se zaměřují na prodej mobilních telefonů, tabletů, GPS navigací, notebooků, příslušenství a servisních služeb.

Původní stav


Zákazník využíval vlastní skladovou aplikaci, která nebyla propojená s kasou, prodejce vystavoval pokladní doklady na samostatných registračních pokladnách. Každý doklad z registrační pokladny musel duplicitně nahrávat do skladové aplikace kvůli aktualizaci zásob. Z toho důvodu vznikaly nepřesnosti v zásobách a následně docházelo k neefektivnímu objednávání zboží od dodavatelů.

Průběh implementace


Dne 01.09.2016 byl program AN system uvedený do provozu pro všech 35 prodejen maloobchodní sítě Digitall.

Implementace systému začala počátkem dubna 2016 přípravou databázi produktů od požadovaných dodavatelů ASBIS, AT Computer, IR Distribution, AGORA, TelForceOne, GARMIN, PARTNERTELEKOM, Bakr. Připravili jsme funkcionalitu pro automatické stahování produktů z informačních systémů dodavatelů, naprogramovali převodník na vlastní skupiny artiklů Digitall z kategorií produktů dodavatelů.

Po odsouhlasení si funkcionality na centrále jsme nainstalovali první pilotní prodejnu, kde na kase, kromě prodejních dokladů má prodavač možnost evidence reklamací a servisu. Proces migrace všech prodejen na pokladní SW AN kasa začal počátkem června 2016 tím, že pracovníci Digitall dělali inventuru zásob každého provozu a oštítkovali produkty vlastními etiketami. Po inventarizaci jsme jednotlivé prodejny uvedli do ostrého provozu.

Implementace požadovaných funkcionalit maloobchodu a instalace ostatních prodejen sítě probíhala velmi efektivně díky profesionálnímu přístupu pracovníků Digitall.

Současný stav a nasazená funkcionalita


V rámci implementace ANS jsme vyřešili, doprogramovali a nasadili požadovanou funkcionalitu zákazníka spojenou s efektivním řízením skladových zásob maloobchodní sítě:

 • Automatické vytváření skladových karet a příjmových dokladů importem od dodavatelů ASBIS, AT Computer, IR Distribution, AGORA, TelForceOne, GARMIN, PARTNERTELEKOM, Bakr.
 • Při zakládání skladových karet jsou vytvořeny převodníky kategorií dodavatelů, které se na základě předdefinovaných pravidel automaticky přiřazují do vlastních kategorií Digitall. Stejně se od dodavatelů stahují i fotografie produktů, které se využívají ve skladu, na kase a pro potřeby internetového obchodu.
 • Všechny skladové karty a příjmové doklady vznikají v AN system automatem na pozadí bez zásahu uživatele.
 • Automatické generování prodejních cen po importu produktů na základě vydefinovaných koeficientů marží podle jednotlivých kategorií produktů.
 • Výpočet a sledování minimálního, optimálního a maximálního stavu zásob na vybrané kategorie produktů za definované období.
 • Automatickým objednáváním zboží na základě minimálního, optimálního a maximálního stavu zásob se povedly zoptimalizovat skladové zásoby jednotlivých provozů a efektivně vynaložit finance do vysokoobrátkového sortimentu.
 • Příjem a evidence servisu na kase, kde obsluha vytvoří servisní zakázku s registrací vadného výrobku, jeho příslušenství, popis vizuálního stavu, popis závady, možnou zápůjčky telefonu během servisu a vytiskne servisní protokol. V rámci servisu se evidují použité náhradní díly a servisní úkony, které se následně zúčtují v kase.
 • Evidence produktů na IMEI (sériové číslo) a EAN.
 • Evidence reklamací na kase a kompletní proces zpracování reklamace v AN system až po vyřešení se zákazníkem.
 • Propojení AN system s internetovým obchodem
 • Tisk etiket na formát A4
 • Vyhodnocení, reporty a analýzy

Co na to zákazník


Ján Šabľa (jednatel společnosti)

Informační systém je pro jakoukoli firmu bez ohledu na její velikost základním kamenem stability a plynulého rozvoje. Vývoj systému jsme proto vždy drželi ve vlastních rukou s přesvědčením, že nic lepšího pro nás nemůže nikdo připravit. Mýlili jsme se. Implementací informačního systému AN system jsme dostali k dispozici stabilní software s požadovanou funkcionalitou a službami.“

Všechny studie