Jak ušetřit náklady při růstu retailové sítě část 4.

ERP_4

V posledním článku z naší série, jak využít firemní ERP při růstu vaší firmy se podíváme na 2 oblasti, které byste určitě měli zahrnout do svého plánu, pokud chcete růst co nejrychleji.

Jedno z nich je analýza prodeje a reporting a druhou je e-shop, který i malé síti prodejen dokáže vytvořit další příjmy bez potřeby vysokých vstupních nákladů kamenné prodejny.

Lepší analýzy a reporting

Pokud nepoužíváte firemní ERP například ANS, tak získávání údajů o výkonnosti vašeho prodeje, či celé firmy může být časově náročné. Dolovat údaje z různých softwarů, které nejsou propojené, zabere nejen čas, ale i informace, které získáte, mohou být dílčí a nedají ucelený obraz o problémech a možných řešeních.

Výběrem vhodného ERP systému, získáváte možnosti vytvářet pokročilé analýzy, i když nemáte technické dovednosti programátora. Systém je interaktivní a umožňuje výborné vizualizace. Grafy a analýzy, které získáte vám snadno dovolí udělat si přehled o výnosech a nákladech, které vaše firma generuje.

Analýza budoucího vývoje nákladů, vám umožní vidět vývoj budoucích nákladů vaší firmy založených na historických datech.

Využíváním různých analýz, můžete zjistit, jak některá rozhodnutí ovlivní vaši aktivitu. Např. co se stane, když zvýšíte nebo snížíte náklady nebo, jak se budou vyvíjet z porovnání s obratem/ziskem, pokud se rozhodnete zvýšit prodej jednotlivých produktů nebo skupin produktů.

Vytvoření e-shopu propojeného s ERP systémem

Mnoho našich klientů má zkreslenou představu, že rozšíření jejich podnikání na internet je nereálné, protože nemají o tom žádné informace. Přitom informace jsou všechno, co mají, pokud používají ERP systém ANS.

Otevření e-shopu přináší určitě více pozitivních impulsů a umožňuje firmě vytvořit si nový prodejní kanál s nižšími náklady než při kamenné prodejně. Ať už se jedná o nájem, daně, údržbu, mzdové náklady a další.

ANS nabízí integrované řešení naší vlastní platformy, která je propojena s ERP skladem, správou objednávek, expedicí až po sklady a účetnictví. Vše je proto rychle a snadno synchronizované, což znamená, že máte všechny informace o zákaznících, skladech, produktech a cenách na e-shopu.

Zákazníci vidí stav skladu na každé z vašich prodejen, externích skladů nebo i skladů vašich dodavatelů.

Pokud máte již vlastní e-shopové řešení, naše nově vytvořené API propojení umožňuje ANS napojit na skoro každý moderní e-shop či platformu, kterou používáte. Tato nová generace API zahrnuje také informace o zákaznících či věrnostním systému, proto nebude zkrácen o žádné informace a prodeje mohou růst.

Věříme, že jsme v této mini sérii článků pokryli ty nejzákladnější témata, pokud však máte dotazy nebo máte názor, že vaše podnikání je jiné, nestandartní, napište nám a rádi si s Vámi projdeme možnosti, jak může ANS pomoci vám v růstu a rozvoji.